NÄPUNÄITEID

 

Auto pesemine kodustes tingimustes

Et auto säiliks peale poleerimist või uuena ostmist võimalikult kaua läikiv ja kriimuvaba, peab auto pesemisel kasutama õigeid töövõtteid.

- Autot tuleks pesta varjulises kohas, et päike pesuvahendit värvipinnale ära ei kuivataks. Hea oleks tuulevaikne koht, kuna ka tuul kuivatab ning võib puhuda liiva märjale autole.

- Auto pesemist peaks kindlasti  teostama survepesuriga - tugev surve lööb auto kere küljest lahti liivaterad ja muud suuremad mustuse osakesed. Samuti saavad puhtaks igasugused liistude ja detailide vahed, kuhu pesukäsnaga ligi ei pääse.
Kui pesta vooliku ja pesukäsnaga, jäävad liivaterad auto kerele ning hõõrutakse neid värvkattel edasi-tagasi, mis kriimustab värvi (lihvpaberi efekt). Pesukäsn kogub endasse liiva ja mustust, mis omakorda garanteerb tervele autole ühtlase matikihi. Kui viimast pesemisviisi harrastada pikemat aega, on tulemuseks täiesti matt värvipind, mille poleerimiseks kulub palju aega ja raha.
Kellel kodus auto pesemise võimalus, oleks kindlasti mõistlik soetada survepesur, see on kasulik investeering aastateks.

- Enne survepesuriga  pesemist kasutada täiendavalt leotusvahendit, mis leotab lahti värvipinnale kinni parkinud mustuse ja liivaterad. Seejärel teostada survepesu ning peale seda võib asuda pesukäsna ja šampooniga kerget mustus eemaldama. Peale igat pesu on soovitatav pesukäsna pesta rohke veega.

- Peale pesemist oleks hea ka autot kuivatada (ei pea), kuna veetilgad kuivavad heledaks ja seda on eriti hästi näha tumedamate autode puhul. Kuivatada seemisnahkse lapiga, kuna sellel on eriliselt hea vee imamisvõime ning ei kriimusta värvi. Enne kuivatamist seemisnahka niisutada.
Kui autole teostada ainult survepesu ilma täiendava pesukäsna ja šamponipesuta, ei ole soovitatav autot kuivatada.

Kindlasti vältida käsitsi harjapesu pesukäsna asemel ja samuti automaat harjapesulaid. Ei soovita kasutada kuivatamiseks mõeldud kaabitsaid.

 

Presta, Malco