AUTODE POLEERIMINE

Autodel kasutatakse põhiliselt kahte tüüpi värvkatet.

Lakialuseline:
värvi ennast katab läbipaistev lakikiht. Kasutusel enamus tänapäeva autodel,  mille värvkatteks metallikvärv/pärlmutter (teraline). Poleeritavad kriimustused ja kahjustused tekivad läbipaistvale lakikihile, mitte värvile. Lakikihti läbivaid kriimustusi ei ole võimalik välja poleerida.

Pinnavärv: värvi ei kata läbipaistev lakikiht. Mittemetallik puhtad värvitoonid. Kriimud ja kahjustused tekivad värvi pinnale. Pleegib ja vananeb kiiremini kui lakikihiga kaitstud värvid. On vastuvõtlikum sooladest, hapetest ja UV-kiirgusest tingitud kahjustustele. Hea näide on heleroosaks muutunud punane värv. Hästi oluline on värvi kaitsta Paint Sealanti või vahaga.
Pleekinud ja kahjustunud pinnavärv "enne ja pärast" allolevatel piltidel.

Pleekinud lakivaba värv Poleeritud lakivaba värv


POLEERIMISEST

Poleerimine on värvi- või lakipinna lõikamine. Töö käigus lõigatakse lakikihilt matiks ja kriimuliseks kulunud kiht maha. Pinnavärvi puhul lõigatakse matiks ja kriimuliseks kulunud värvikiht maha. Tulemuseks on värske sügav läige, mis on ligilähedane uue värvi või lakikihiga.

Poolenisti poleeritud Matipinna ja kriimustuste lõikamine

Süvapoleerimine

Eemaldab värvi pinnalt kõik imepeened kriimud ning enamuse suuremaid kriime, mis
ei läbi laki- või värvikihti. Annab autole väga sügava ja ilusa läike (uue auto välimuse).

Ettevalmistus poleerimiseks:
Enne poleerimist teostatakse väga hoolikas ning põhjalik pesu. Lisaks auto hoolikale välipesule pestakse puhtaks ka ukseavad (sh pagasiluugiava), veljed (vajadusel veljehappega) ja muud nurgatagused. Ainuüksi nii hoolas pesu annab autole uue ilme.
Peale hoolikat pesu ning kuivatus toimub mittepoleeritavate pindade kinniteipimine, et kaitsta plastikpindu ning muid detaile, mida kiiresti pöörlev poleerketas võib kahjustada. Kogu selline ettevalmistus võtab aega 2-3 tundi, talveperioodil lisandub jääsulatamist kuni 1 tund.

Poleerimise etapid:
Õige süvapoleerimine toimub kolme erineva poleerpasta ja poleerkettaga!
- Poleerimise esimeses etapis toimub villakettaga lõikava abrasiivse pastaga, mis eemaldab värvkattelt mati kihi ning enamus sugavaid kriime, mis ei läbi värvi- või lakikihti.
- Poleerimise teises etapis toimub järgmise villakettaga ning peene poleerpastaga, mille käigus toimub kõrgläike andmine.
- Kolmas faas toimub porolonkettaga hologrammi eemaldus, annab viimase lihvi ning sügava läike.

Vahatamine:
Poleeritud autole kantakse peale Banana Wax või Paint Sealant värvi kaitsmise eesmärgil. 

Lõppviimistlus:
Igasse poleerimis- ja vahatamispaketti kuulub kõikide plastikliistude hooldus, mis annab neile värske läike (sh rehviläige). Samuti saavad kõik klaasid nii seest kui väljast puhastatud.
Lõpptulemusel saate ideaalselt puhta ja läikiva auto, mille igat detaili on hoolikalt töödeldud.

Läigestav poleerimine

Eemaldab värvi pinnalt mikrokriimud andes autole ilusa läike.
Ei eemalda sügavamaid kriime ning kahjustusi.

Ettevalmistus poleerimiseks (vaata eelmist peatükki).

Poleerimise etapid:
Kvaliteetne läigestav poleerimine toimub kahe eri pasta ja poleerkettaga.
- Läigestamise esimeses etapis toimub peenpasta ja villakettaga värvipinna puhastus ja imepeente kriimustuste ning matipinna eemaldus - kõrgläike andmine.
- Teises etapis toimub porolonkettaga hologrammi eemaldus lõppviimistluspastaga. Annab viimase lihvi ning sügava läike.


Vahatamine:
Poleeritud autole kantakse peale Banana Wax või Paint Sealant värvi kaitsmise eesmärgil.

Lõppviimistlus (vaata eelmist peatükki).

Läigestavat poleerimist soovitan sõidukile, mida poleeritakse korra 1-2 aasta jooksul ja mille värvipinnale on ainult väga kerged mikrokriimud.

Töö kvaliteet

On  teenusepakkujaid, kes teostavad poleerimisteenust, mis sisaldab villakettaga ühekordset läigestamist ning ilma hologrammi eemalduseta. Tulemuseks võib olla ebaühtlane värvipind, millel on päikese käes nähtavad pöörisjäljed ning hologrammid. Tehes kogu protseduuri ära ca 4-5 tunniga ning küsides selle eest kõrget hinda.

On hea kui klient on kursis, mida antud teenus endast kujutama ja sisaldama peaks, teadma mida ta soovib ning mille eest maksab!

 

Presta, Malco